آیا میکروبلیدینگ ابرو حرام است؟

آیا میکروبلیدینگ ابرو حرام است؟

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 28 اسفند 1400

میکروبلیدینگ

شاید شما هم از کم پشت بودن ابروهای خود ازرده خاطر هستید و داشتن ابروهایی…

شاید شما هم از کم پشت بودن ابروهای خود ازرده خاطر هستید و داشتن ابروهایی پر پشت برایتان جزوه غیر ممکن ها شده است و پرسشی ذهنتان را مشغول کرده است ایا میکروبیلدینگ ابرو حرام است؟
ایا دائمی است و از نظر شرعی مشکل دارد؟ میکروبلیدینگ ابرو در اصفهان در کجا انجام میشود؟
ما به شما در این مقاله به این پرسش خواهیم داد….

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یکی از روش‌های آرایش نیمه دائم ابروها می باشد و دائمی نیست! با میکروبلیدینگ می‌توانید با توجه به فرم صورت، حالت ابروهای خود را طراحی کنید و ابروی خود را پرتر و زیباتر جلوه دهید.
میکروبلیدینگ یکی از روش‌های آرایش نیمه دائمی ابرو می باشد و متاسفانه تعداد زیادی از خانم های عزیز هنوز هم برای پر کردن ابروهای خود از مداد یا ژل ابرو استفاده می کنند که باعث ریزش انها شده و به مرور زمان باعث کم پشت شدن ابروها می شود و بدون شک این روش ها در طولانی مدت خسته کننده و طاقت فرسا هستند.
میکروبلیدینگ روشی می باشد که برای مدت ۱ سال شما را از آرایش دائم ابروها نجات می دهد لازم به ذکر است در مواردی این ارایش ابرو بیشتر هم به طول انجامیده است. متخصصان میکروبلیدینگ ابرو در اصفهان ابروهای کم حجم یا نازک را به کمک میکروبلیدینگ ابرو پر تر نشان می دهند. در واقع با کمک میکروبلیدینگ می‌توانید فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کنید که بسیار جذاب و طبیعی و منحصر به فرد می باشد.
فرایند میکروبلیدینگ ابرو یک فرایند دقیق و بسیار جذاب است و با ابزار خاصی انجام می ‌شود پس باید به سراغ متخصصان و با تجربه ترین افراد بروید.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

مزایای میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

خطوطی که با استفاده از میکروبلیدینگ ایجاد می شوند به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیک تر هستند و نتایج طبیعی تری را در صورت زیبای شما ایجاد می کنند.
میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور ابرو سه بعدی روشی نوین و نو می باشد که همانطور که بیان کردیم برای پرکردن نیمه دائمی ابروها است. این روش با استفاده از یک قلم حرفه‌ای و مخصوص این کار انجام می‌شود.
در این روش ابتدا مدلی ابرویی که شما دوست دارید و انتخاب کرده‌اید با مداد بر روی ابروها طراحی می‌شوند. در مرحله بعد رنگدانه‌های مخصوص به این کار که انواع مختلفی دارند توسط قلم بلید به غشای میانی پوست وارد می‌شوند و باعث رنگ گرفتن این قسمت از پوست می‌شوند.
اما ایا براستی این روش و ارایش نیمه دائمی حرام است؟

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

بسیاری از مراجع تقلید می فرمایند:
اگر سایه و هاشور ابرو، مجرد رنگ باشد و یا در زیر پوست بوده و بر ظاهر پوست چیزى که مانع از رسیدن آب بر آن شود، وجود نداشته باشد، وضو و غسل و نماز صحیح است. مگر زمانیکه مانع مذکور روی پوست بوده و دارای جرم است به نحوی که مانع از رسیدن آب به پوست شود؛ در این صورت ابتداء باید مانع برطرف شود و سپس اقدام به غسل یا وضو کرد.
تشخیص این که مانع آب هست یا نه با خود مکلف هست و البته اگر مانع باشد برای وضو یا غسل اشکال دارد.

لازم به ذكر است بگوييم كه بسياري از مراجع تقليد درباره پرسش ميكروبليدينگ حرام است يا خير ميفرمايند :

اگر تاتو دائمي که به صورت خالکوبی زیر پوست می باشد این کار اشکال ندارد ومانع برای وضو وغسل نیست واگر موجب جلب توجه نامحرم شودیا زینت محسوب شود باید از نامحرم پوشیده شود و گرنه موجب گناه مي شويد.
تاتو موقت و هاشور که به صورت ایجاد مانع روی پوست می باشد و چیزی روی پوست چسبیده میشود این کار طبق نظر مقام معظم رهبری به خودی خود اشکال ندارد اما چون مانع محسوب میشود باید هنگام وضو وغسل برطرف شود هرچند هزینه داشته باشد و اگر واقعأ برطرف کردن آن ممکن نباشید یا سختی ومشقت داشته باشد شخص باید وضو وغسل به صورت جبیره ای انجام دهد وبا دست خیس روی ابرو به نیت جبیره دست بکشد واگر موجب جلب توجه نامحرم شود آن را از نامحرم بپوشاند.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ هاشور ابرو چگونه است؟

البته این قابل درک و فهم است که همه افراد؛ اعم از آقایان و بانوان دوست دارند که زیبا باشند و قطعاً خداوند هم زیبایی را دوست دارد و دین مبین اسلام هم به زیبایی سفارش میکند؛ اما فراموش نکنید هر چیزی در جای خود نیکو می باشد و لذا اهتمام به زیبایی نباید به جائی برسد و تا حدّی باشد که جای ارتباط زیبا و خوب را با خدا تعطیل و یا کمرنگ کند و یا مانع از ارتباط شما با ولی حق شود و موجب شود بندگی و عبادت خدا به زشتی انجام گیرد بطوری که مؤمنین بخاطر زیبائی بینی و ابرو یا زیبایی گونه به صورت برجسته دین و ارتباطشان با خدا به حاشیه کشانده شود!.
این که انسان بخواهد برای زیبایی‌های ظاهری کاری کند و به سمت زیبایی ظاهری برود که مجبور شود نمازهای خود را با وضوی جبیره بخواند نباید مطلوب باشد خصوصاً این که اینگونه اعمال؛ در مواردی ناپسند و در مواردی ممکن است انسان در معرض انجام حرام قرار بگیرد.
در رابطه با پرسش ایا میکرو بلیدینگ حرام است یا خیر!؟ باید عنوان کنیم که خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد و همه انسان هارا به زیبایی و نیکی دعوت میکند وقتی انسان به جهان می نگرد، همه چیز را در زیبایی بسیار می یابد و
اصولا زیبایی به عنوان یک امر کمالی، مطلوب و محبوب خداوند است و خداوند جز کمال، خوبی و نیکی نمی خواهد و هرگز شر و بدی و زشتی نمی آفریند و بدان فرمان نمی دهد، چنان که بارها در آیات قرآنی این معنا مورد تأکید قرار گرفته است.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟


پس نتيجه كلي از صحبت هاي گفته شده اين است كه ميكروبليدنگ ابرو حرام نيست اما اگر تاتو يا خالكوبي اي بر روي بدن شما نقش ببندد كه به عبارتي مستهجن باشد و توهين به مقدسات و ارزش هاي اسلامي به شما برود بله انوقت حرام است!
خوشبختانه بسياري از مراجع بيان كرده اند كه ابرو و مژه معمولي مي باشد و ارايش خاص يا زننده اي نيست و مانع از وضو گرفتن نميشود!
شما ميتوانيد به برترين متخصصان در شهرهاي مختلف كه ميكروبليدينگ ابرو جزوه برترين ها در ليست ايران مي باشد مواجعه كنيد و نتيجه غايي و بي نظيري را براي خود تداعي كنيد.

ارسال دیدگاه