آیا میکروبلیدینگ برای بیماران ام اس ضرر دارد؟

آیا میکروبلیدینگ برای بیماران ام اس ضرر دارد؟

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 7 فروردین 1401

میکروبلیدینگ

شايد شما جزو افرادي باشيد كه به زيبايي و ارايش ظاهري خود بيشتر از ارايش…

شايد شما جزو افرادي باشيد كه به زيبايي و ارايش ظاهري خود بيشتر از ارايش باطني اهميت مي دهند، همچنين قبل از انجام هركاري تمام عوارض و مضرات ان را در نظر خواهيد گرفت. در مرحله اول ميخواهيد بدانيد ميكروبليدينگ چيست؟ و ایا میکروبلیدینگ برای بیماران ام اس ضرر دارد؟

در این مقاله تا انتها با میکروبلیدینگ اصفهان همراه باشید.

در واقع اگر شما ابروهاي نازك و كم پشتي داريد و استفاده از روغن هاي پر شت كننده و ژل يا سايه ابرو هم استفاده كرده ايد و متاسفانه نتيجه أي براي شما به ارمغان نياورده است بهترين روش استفاده از ميكروبليدينگ است كه نوعي ارايش دائم مي باشد، كه تفاوت شاياني با تاتو (خالكوبي) دارد، شما با استفاده از اين ارايش ميتوانيد به ابروهاي پرترو نسبتا طبيعي برسيد.
براي عملي كردن اين ارايش دائم يك متخصص در اين زمينه سوزن بسيار ريزي كه متشكل از ٢٤ تيغه ظريف تشكيل شده و ضخامت هر يك از انها 0.15 ميلي متر است و فاصله مساوي بين هر پين نفوذ بيشتري را فراهم ميكند اين تيغه كه جنس ان نانو است كمترين فشار و نازك ترين خطوط را بر روي پوست هنگام كار بر جاي مي گذارد. اين تيغه از فولاد ضد زنگ 304 محكم ساخته شده است و اولين تيغه ميكروبليدينگ است كه توسط فناوري ليرز جلا داده شده است.
میکروبیلدینگ در واقع یکی از روش های زیبایی است که امروزه مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته است و مورد استفاده خانم ها مي باشد.و در حقیقت روش های زیبایی متنوع و زیادی وجود دارند که به زیبایی افراد و همچنین اصلاح فرم صورت و … کمک می کنند ، همان طور که می دانید یکی از مهم ترین المان ها در زیبایی چهره، ابرو می باشد و برای اصلاح فرم ابرو ها و شادابی چهره می توان از روش های مختلفی چون میکروبیلدینگ ابرو، میکروشیدینگ ابرو، هاشور ابرو و …. اشاره کرد که هر کدام مزیت ها و یا معایب مختلفی دارند.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

يكروبيلدينگ براي چه افرادي توصيه مي شود؟

استفاده از این روش بيشتر برای افرادی توصیه خواهد شد که در درجه اول به دنبال ابروهای پر و مرتب مي باشند و می خواهند جاهای خالی در بین ابروهایشان پر شود و شكل طبيعي به خود بگيرد، البته انجام این کار برای افرادی که قصد ایجاد خم کوچکی در ابروی خود دارند، امکان پذیر مي باشد. در مقابل بعضی از افراد هم با پوست های خواص و شرایط پزشکی خاص هستند مانند بيماران ام اس که قبل از انجام میکروبلیدینگ مشورت آن ها با پزشک متخصص پوست و مو ضروری است. (منبع)

با انجام میکروبلیدینگ ابروی بسیار تمیز، زیبا و بدون کوچکترین تغییری خواهید داشت، اين به ان معناست كه ابروهاي شما كاملا طبيعي جلوه خواهند كرد. البته باید بدانید این روش نیمه دائمی محسوب می شود و معمولا بین 6 تا 36 ماه امکان دوام آن وجود دارد و اين در صورتي امكان پذير است كه شما از بهترين متخصصان اين زمينه بهره بگيريد، لازم به ذكر است بگوييم بعد از انجام میکروبلیدینگ نیاز است هر 4 تا 8 هفته برای ترمیم به متخصص این کار مراجعه کرد و به مرور زمان این زمان مراجعه 6 ماه تا 12 ماه یکبار می باشد.

پیشنهاد ویژه برای شما : آیا میکروبلیدینگ ابرو حرام است؟

منع استفاده و انجام ميكروبليدينگ ابرو در چه مواقعي است؟

میکروبلیدینگ تکنیکی پرطرفدار برای داشتن ابروهای زیبا و بی‌نقص و طبيعي است، گرچه بیشتر افراد می‌توانند از مزایای میکروبلیدینگ ابرو بهره‌مندشوند، ولی انجام آن به برخی از افراد توصیه نمی‌شود كه بعد تر به ان خواهيم پرداخت.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

١-افراد مستعد کلوئید یا هیپوپیگمنتیشن بعد از التهاب
یعنی اقرادي كه بعد از زخم دچار فزون گوشت یا همان گوشت اضافه می‌شوند نمی‌توانند میکروبلیدینگ انجام دهند. به دليل اين كه این روش، تکنیکی است که از طریق خراش دادن پوست و افزودن جوهر مخصوص در لایه زیرین آن انجام می‌شود. همچنین افرادی که دچار هیپوپیگمنتیشن بعد از التهاب یا کمرنگ‌ شدن پوست می‌شوند، نباید میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند. احتمال ایجاد لک و جای زخم ماندگار در این افراد بسیار زیاد است. افرادی که پوست‌های بسیار نازک و حساس دارند نیز بهتر است که میکروبلیدینگ انجام ندهند.

٢-افرادی که شیمی‌درمانی می‌شوند
اگرچه میکروبلیدینگ یک روش پيشرفته و نوين برای بازیابی ابروهای از دست رفته است ولی افرادی که در حال انجام شیمی‌درمانی هستند بهتر است که میکروبلیدینگ انجام ندهند. متخصصان میکروبلیدینگ نیز معمولا برای انجام این کار، اجازه پزشک را از مشتری درخواست می‌کنند. البته بعد از تمام شدن روند درمان می‌توانید میکروبلیدینگ انجام دهید و این تکنیک راه حل خوبی برای بیمارانی است که سرطان را شکست داده‌اند و به دنبال بازیابی ابرو و زیبایی قبلی خود هستند.

اما سوال اين است آيا ميكروبليدينگ براي بيماران ام اس ضرر دارد ؟

اين بیماری التهابی که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند. غلاف میلین یک لایه پروتئینی روی رشته های عصبی است که این امر باعث افزایش سرعت هدایت پیام‌های الکتریکی در طول تار عصبی می‌شود.
میلین افزون بر افزایش سرعت انتقال پیام‌های عصبی ، وظیفه نگهداری از سلول‌های عصبی را نیز به عهده دارد.این آسیب‌دیدگی می‌تواند در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند اختلال ایجاد کند و باعث به وجود آمدنِ علائم و نشانه‌های زیادِ جسمی شود.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ هاشور ابرو چگونه است؟

ام‌اس متاسفانه به چند شکل ظاهر می‌شود و علائم جدید آن یا به صورت عودِ مرحله‌ای (به شکل برگشتی) یا در طولِ زمان (به شکل متناوب) اتفاق می‌افتد. اگرچه علت بیماری مشخص نیست اما مکانیزمِ اصلیِ آن آسیب زدن توسط سیستم ایمنی بدن یا اختلال در سلول‌های تولیدکنندهٔ غلافِ میلین است) بیماری خودایمنی هنگامی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن به اشتباه حمله به خود بدن را آغاز می‌کند ( دلایل ارائه شده در مورد این مکانیزم‌ها شامل عوامل ژنتیکی ( وراثت)، عوامل محیطی( عفونت ) ، نژاد و عوامل جغرافیایی و سایر بیماری ها است.معمولاً ام‌اس بر اساس نشانه‌ها و علائم و نتایج آزمایش‌های پزشکی تشخیص داده می‌شود. پیشترها درمانِ مشخصی برای ام‌اس وجود نداشت تا اینکه محققانِ کانادایی موفق به درمانِ آن شدند.درمان‌های موجود به منظور بهبود عملکرد بدن پس از هر حمله و جلوگیری از حملات جدید صورت می گیرد این بیماری به‌طور معمول در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی و در زنان حدود 2 برابر مردان اتفاق می‌افتد.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

تاکنون خوشبختانه گزارشی بر مبناي اين كه ضرر تتو و لیزر پوست برای بیماری ام اس چقدر است ارائه نشده است، گرچه تتو و لیزر پوست به شکل گسترده ای در اکثر کشورها انجام می شود و هر کدام عوارض خاص خودشان را دارند، اما اینکه سبب تشدید بیماری ام اس شوند، مورد ثابت شده ای گزارش نشده است.
در گزارشی گفته شده بود که بیماران مبتلا به ام اس که اقدام به تتو کرده اند کمی بیش از سایر افراد دچار التهاب پوست و عفونت موضعی که از عوارض احتمالی تتو است، شده اند. این مسئله بویژه در افرادیکه داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند باید مورد توجه قرار گیرد، گرچه در این مورد هم هنوز گزارشی ارائه نشده است.
برخی گزارشات نیز از احساس سوزش و داغی محل تتو در هنگام انجام ام آر آی وجود دارد که البته خوشبختانه گذرا و بدون عارضه پایدار بوده است.

پس به طور كلي ميتوان پاسخ پرسش ” ایا میکروبلیدینگ برای بیماران ام اس ضرر دارد؟”
را بگوييم خير! ضرري ندارد اما بهتر است ابتدا با پزشك خود مشورت كنيد!

ارسال دیدگاه