میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 17 اسفند 1400

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟جایگزینی برای تاتو، مداد و هاشور ابرو! در این مقاله قصد…

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟جایگزینی برای تاتو، مداد و هاشور ابرو!

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل و شفاف پاسخ این سوالات را به شما عزیزان بدهیم، پس در ادامه با میکروبلیدینگ اصفهان همراه باشید.

این ها و چندین سوال دیگر پرسش هایی هستند که قرار است در این مقاله به پاسخ آنها دست پیدا کنیم. میکروبلیدینگ ابرو روشی برای پر تر نشان دادن نقاط خالی ابرو و فرم دادن به آن ها است. این کار با چندین تیغ کوچک، به صورت دستی و خیلی ظریف انجام می شود. جوهر میکروبلیدینگ به لایه های عمیق پوست نفوذ پیدا نمی کند، بنابراین نسبت به سایر روش های آرایش ابرو آسیب کمتری به پوست می رساند و همچنین دوام کمتری دارد. میکروبلیدینگ یک نوع از هاشور ابرو است که مثل تاتو تغییر رنگ نمی دهد، مثل هاشور معمولی کم ظرافت نیست و برعکس مداد ابرو ماندگاری زیادی دارد.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

به زبان ساده: «میکروبلیدینگ ابرو هاشور هایی را روی پوست شما ایجاد می کند که ابرو های تان را پر پشت تر و خوش فرم تر نمایش می دهند». در میکروبلیدینگ با ۱۰ الی ۱۲ سوزن بسیار ظریف خراش های سطحی روی پوست ایجاد می شود که رنگدانه ها به داخل آن تزریق شده و بعد اضافه آنها از روی پوست شما پاک می شوند. همین سطحی بودن خراش ها باعث نیمه دائمی بودن (به جای دائمی کامل) و آسان تر انجام شدن میکروبلیدینگ شده است این یعنی بر خلاف باور عموم میکروبلیدینگ کار خطرناک و پیچیده ای نیست، این کار بعد از تقریبا ۲ ساعت به اتمام می رسد.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که فرم ابرو های شان به طور طبیعی نازک است و این باعث محدودیتشان در شکل دادن به آنها می شود باید بدانند که میکروبلیدینگ به آنها کمک می کند تا ابروهای شان را هر طور که دوست دارند مدل بزنند، نه اینکه مجبور باشند فقط فرم های نازک را انتخاب کنند. همچنین کسانی که ریزش ابرو دارند، ابرو های شان را به دلیل تیک عصبی با دست می کنند یا به هر دلیلی ابرو های شان خالی شده است با میکرو بلدینگ می توانند این ضعف را پنهان و ابرو هایی پر پشت داشته باشند. به طور خلاصه میکروبلیدینگ ابرو برای کسانی که می خواهند ابرو پر پشت تری داشته باشند یا فرم ابرو خود را تغییر دهند مناسب است. (منبع)

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری میتونه داشته باشه؟
راستش خیلی سخت می توان جواب این سوال را داد، چرا که در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو عوامل زیادی از جمله رنگ و مدل ابرو دخیل هستند اما اگر به طور کلی بخواهیم جوابی برای سوال

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد

ارائه کنیم آن جواب «بین ۶ ماه تا دو سال» خواهد بود. در ادامه عوامل موثر در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو را برای شما شرح خواهیم داد.

عوامل موثر در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو
به طور کل نوع پوست، رنگ به کار رفته در میکروبلیدینگ و مدل ابرو سه عامل مهم تعیین کننده ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو هستند که در ادامه به توضیح نقش دو مورد از آنها در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می پردازیم:
۱_نوع پوست: پوست های چرب خاصیت رنگ پذیری پایینی دارند و در صورت انجام میکروبلیدینگ زود تر رنگ ها در آنها محو می شوند. پس می توان گفت، پوست های خشک نسبت به پوست های چرب بیشتر رنگ میکروبلیدینگ را در خود نگه می دارند.
۲_رنگ به کار رفته: رنگ های میکروبلیدینگ به صورت درجه درجه محو می شوند. پس هرچه رنگ ابرو تیره تر باشد ماندگاری میکروبلیدینگ نیز بیشتر می شود و رنگ های روشن خیلی زودتر نیاز به ترمیم پیدا می کنند.
احتمالا حالا با توضیحاتی که ارائه شد خودتان نیز می توانید با کمی تامل به پاسخ سوال میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد برسید و جواب مخصوص به خود را تا حدودی بیابید (در نظر داشته باشید که این ماندگاری بین ۶ تا دو سال متغیر است و معمولا از این حالت خارج نیست).

تفاوت میکروبلیدینگ با سایر روش های پرکردن ابرو

تفاوت میکروبلیدینگ با تاتو: تاتو با دستگاه انجام می شود و ظرافت خاصی ندارد اما در میکروبلیدینگ هر خط با دست طراحی شده و نتیجه بسیار طبیعی تری به ما می دهد. رنگ میکروبلیدینگ هیچ تغییری نمی کند، به طور عکس تاتو رنگش تبدیل به آبی یا سبز می شود. تاتو دائمی است و آسیب بیشتری به پوست می زند اما میکروبلیدینگ به مرور (طی چند ماه) محو می شود و چون در لایه های سطحی انجام می شود آسیبی به پوست نمی رساند.

تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن: میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتری دارد، با دستگاه الکتریکی انجام می شود و رنگدانه های آن بیشتر به داخل پوست نفوذ پیدا می کنند (البته این نفوذ بیشتر ممکن است پیاز مو را تخریب کند). به طور کل تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بیشتر در مدت ماندگاری است، به غیر از آن هر دو آنها زیر شاخه هاشور ابرو هستند و تفاوت چندانی ندارند.

تفاوت میکروبلیدینگ با فیبروز: فیبروز با قلم میکروبلیدینگ انجام می شود و شباهت بسیاری به آن دارد، آن قدری که میتوان فیبروز را زیر شاخه میکروبلیدینگ دانست. فیبروز در واقع یک سبک طراحی میکروبلیدینگ است. در فیبروز ابروها با نسبت فی طراحی شده و در آن سلیقه مشتری کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

تا اینجا دانستیم که میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای آرایش ابرو هاست. به طور کل این روش آسیب خاصی ندارد اما کلینیکی که به آن مراجعه می کنید ممکن است روی عوارض داشتن یا نداشتن میکروبلیدینگ تاثیر بگذارد. در میکروبلیدینگ چون از کرم های بی حسی استفاده می شود درد زیادی برای فرد به وجود نمی آید، شاید فقط در حد یک احساس. مهم ترین امتیاز این روش موقت بودن آن است اگر از فرم ابروهای تان، مدل آنها و رنگشان خوش تان نیامد،  بعد از چند ماه تا ۱ یا ۲ سال دیگر اثری از آنها نخواهید دید. قرینه بودن ابروها، طبیعی بودن و ظرافت، کم درد بودن و آسیب ندیدن پیاز مو را می توان از دیگر مزایا این روش هاشور ابرو‌ دانست. با انجام میکروبلیدینگ ابرو دیگر دغدغه موهای زائد، اصلاح آنها، خرید مداد یا ریمل ابرو و… را نخواهید داشت. با این روش ابرو های تان همیشه خوش فرم و مرتب می مانند.

ارسال دیدگاه