میکروبلیدینگ برای پوست چرب

میکروبلیدینگ برای پوست چرب

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 20 فروردین 1401

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ برای پوست چرب نسبت به انجام میکروبلیدینگ برای پوست خشک به مراقبت های بیشتری…

میکروبلیدینگ برای پوست چرب نسبت به انجام میکروبلیدینگ برای پوست خشک به مراقبت های بیشتری نیاز دارد چرا که این نوع پوست رنگ پذیری اش پایین است و به عبارتی رنگ را در خود نگه نمی دارد. کسانی که پوست شان چرب است باید نکاتی را رعایت کنند که انجام آنها برای کسانی که پوست خشک دارند کمتر مورد تاکید قرار می گیرد. پوست خشک رنگ پذیری بالایی دارد و انجام میکروبلیدینگ در این نوع پوست باعث ماندگاری بالاتر آن می شود. میکروبلیدینگ به آرایشی نیمه دائمی گفته می شود که به وسیله آن میکرو کار خطوط ظریفی مثل تار واقعی ابرو روی پوست ایجاد می کند. می گوییم نیمه دائمی چرا که ماندگاری میکروبلیدینگ بین ۶ ماه تا دو سال است و می توان آن را ریمو یا پاک نیز کرد. متاسفانه این ویژگی در دیگر آرایش های ابرو کمتر دیده می شود. در ادامه علاوه بر توضیح بیشتر مسائل بالا به بررسی تفاوت میکروبلیدینگ با دیگر روش های آرایش ابرو نیز خواهیم پرداخت. با ما در سایت میکروبلیدینگ اصفهان همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یک آرایش نیمه دائمی برای ابرو است. با میکروبلیدینگ می توان جای ابرو های از دست رفته را پر کرد و سایر ابرو ها را پر تر نشان داد. این عمل زیر شاخه ای از هاشور ابرو است، یعنی در میکروبلیدینگ نیز مانند هاشور ابرو با جوهر مخصوص خطوطی روی ابرو نقش می بندند.

پیشنهاد ویژه برای شما : قیمت میکروبلیدینگ در اصفهان

البته میکروبلیدینگ با هاشور ابرو دارای تفاوت اساسی است که در بند های بعدی به آن خواهیم پرداخت. میکروبلیدینگ به صورت دستی با ۱۰ الی ۱۲ تیغ ریز انجام می شود و خطوطی ظریف همانند تار موی ابرو روی پوست به وجود می آورد. در این عمل جوهر مخصوص آن چنان وارد پوست نمی شود که مثل تاتو نتوان آن را پاک کرد و میکروبلیدینگ آنقدر نیز سطحی نیست که مثل مداد ابرو با شست و شو پاک شود، در واقع در میکروبلیدینگ جوهر بین لایه زیرین و لایه سطحی پوست قرار می گیرد.

پیشنهاد ویژه برای شما : آیا میکروبلیدینگ ابرو حرام است؟

میکروبلیدینگ چه تفاوتی با سایر روش های آرایش دائمی ابرو دارد؟

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور ابرو: میکروبلیدینگ از هاشور ابرو بسیار بسیار ظریف تر است چرا که میکروبلیدینگ با ۱۲ تیغ ریز انجام می شود اما هاشور ابرو با یک تیغ درشت.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن: میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو زیر شاخه های هاشور ابرو هستند و تنها تفاوت شان در نحوه انجام دادن آنهاست، میکروبلیدینگ به صورت دستی انجام می شود اما میکروپیگمنتیشن با دستگاه برقی.

پیشنهاد ویژه برای شما : آیا میکروبلیدینگ دائمی است؟

همچنین ریمو کردن میکروبلیدینگ آسان تر است و به پوست و پیاز مو نیز آسیب کمتری می رساند. اما علیرغم همه تفاوت ها در شکل ظاهری نتایج آنها چندان تفاوتی وجود ندارد جز اینکه دقت انجام میکروبلیدینگ بیشتر است.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

تفاوت میکروبلیدینگ و تاتو ابرو: تاتو ابرو به شکل یکدست انجام می شود و حالت طبیعی ندارد اما میکروبلیدینگ به شکل خود تارهای واقعی ابرو است. تاتو ابرو بعد از مدتی تغییر رنگ می دهد و به رنگ آبی یا سبز در می آید اما در مورد میکروبلیدینگ اوضاع این گونه نیست. و در آخر، به عنوان آخرین تفاوت می توان گفت که میکروبلیدینگ خاصیت ریمو کردن دارد اما تاتو کاملا دائمی است.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی چون تخصص میکرو کار، کیفیت مواد، جنس پوست، مراقبت های بعد از انجام میکروبلیدینگ، رنگ مواد و… بستگی دارد. اما به طور کل می توان ماندگاری میکروبلیدینگ را بین ۶ ماه تا دو سال تخمین زد؛ ۶ ماه در بدترین حالت و بیشتر از دو سال در بهترین حالت‌. هر چه رنگ های استفاده شده در میکروبلدینگ روشن تر باشند ماندگاری آن نیز کمتر است و هرچه پوست چرب تر باشد جوهر های میکروبلیدینگ کمتر روی پوست می مانند. مورد دوم را در ادامه به تفضیل برای شما توضیح خواهیم داد.(منبع)

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ هاشور ابرو چگونه است؟

میکروبلیدینگ برای پوست چرب

رنگ میکروبلیدینگ برای پوست چرب ماندگاری کمتری دارد، چرا که رنگ پذیری این نوع پوست کمتر از پوست خشک است و کمتر از سایر پوست ها رنگ را در خود نگه می دارد. البته علیرغم این مشکل ها کسانی که پوست چرب دارند می توانند با اقداماتی ماندگاری میکروبلیدینگ خود را افزایش دهند. این اقدامات عبارت اند از:

  •  کسانی که جنس پوست شان چرب است نباید بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو های شان را چرب کنند.
  • بهتر است این افراد رنگ های تیره تری برای ابرو های خود انتخاب کنند تا ماندگاری میکروبلیدینگ شان بیشتر شود.
  •  کسانی که پوست چرب دارند نباید تا دو هفته بعد از انجام میکروبلیدینگ غذاهای چرب و سرخ کردنی مصرف کنند.
  • این افراد باید بیشتر از دیگران مراقبت های بعد از انجام میکروبلیدینگ را انجام بدهند و جدی بگیرند.
  • برخی از این مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ عبارت اند از:
  •  پرهیز دو هفته ای از سونا و استخر
  •  پرهیز از شستن صورت با مواد شوینده تا دو هفته
  • تماس نداشتن با ابرو
  • پیشگیری از تعرق
  •  جلوگیری از تماس با بخار غذا

میکروبلیدینگ برای پوست خشک

پوست های خشک به مراتب از پوست های چرب رنگ پذیری بالاتری دارند اما احتمال التهاب و قرمز شدن آنها نیز بالا است. کسانی که پوست شان خشک است تنوع انتخاب رنگ شان نیز بیشتر است چون ماندگاری رنگ در پوست آنها بالعکس میکروبلیدینگ برای پوست چرب بالا است. لازم به ذکر است که پوست خیلی خشک در انجام میکروبلیدینگ مشکل ایجاد می کند و بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ پوست کمی چرب شود.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

همان طور که  دیدید انجام میکروبلیدینگ برای پوست چرب مشکلاتی دارد اما توجه داشته باشید که این مشکلات به هیچ وجه نباید خانمی را وادار کنند تا از زیبایی خود دست بکشد و کاری که به آن میل دارد را انجام ندهد. به طور خلاصه تنها مشکل در انجام میکروبلیدینگ برای پوست چرب ماندگاری پایین آن است و این مشکل را به سادگی می توان با راه حل هایی که در بالا گفته شد حل کرد.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

به یاد داشته باشید که مشکلات میکروبلیدینگ برای پوست چرب حل ناشدنی نیستند و فقط به کمی حوصله و رسیدگی نیاز دارند تا شما را از آنچه که هستید بارها زیبا تر نشان بدهند.

میکروبلیدینگ اصفهان، آرایش دائم

 

ارسال دیدگاه