میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 25 اسفند 1400

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ اصفهان یک کلینیک تخصصی انجام میکروبلیدینگ ابرو است. اگر هنوز با میکروبلیدینگ ابرو آشنایی…

میکروبلیدینگ اصفهان یک کلینیک تخصصی انجام میکروبلیدینگ ابرو است. اگر هنوز با میکروبلیدینگ ابرو آشنایی ندارید باید گفت که این عمل عبارت است از قرار دادن رنگدانه ها بین لایه زیرین و لایه سطحی پوست با استفاده از تیغ میکروبلیدینگ و خراش دادن پوست توسط میکرو کار. خراش داده شدن پوست و وارد شدن پیگمنت های شیمیایی به بدن دو عاملی هستند که ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز باشند. در ادامه این مطلب به طور کامل بیان کرده ایم که میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست و چرا.

خانم های باردار و شیرده

در دوران بارداری استفاده از رنگ مو، رنگ ابرو، لاک ناخن و این گونه موارد برای جنین ضرر دارد و خانم های باردار از انجام این اعمال منع می شوند. البته ممکن است رنگ های مورد استفاده در سالن میکروبلیدینگی که شما به آن مراجعه می کنید طبیعی و گیاهی باشد که حتی در آن صورت نیز در سه ماه اول بارداری انجام میکروبلیدینگ مجاز نیست. در دوران شیردهی نیز چون رنگ های میکروبلیدینگ شیمیایی هستند و از صورت وارد خون می شوند انجام این عمل ممکن است به بدن نوزاد آسیب برساند، پس در دوران شیردهی نیز انجام میکروبلیدینگ مجاز نیست.

افراد با پوست کلوئید ساز

بافت گرانولیشن بافتی است که بعد از زخم شدن پوست ایجاد شده و سعی در ترمیم آن را دارد، اگر این بافت به پوست طبیعی تبدیل نشود بافت اسکار جای آن را می گیرد. این بافت از پوست طبیعی ضخیم تر است و با آن از لحاظ رنگ نیز تفاوت هایی دارد. در برخی موارد این بافت بیشتر از حد طبیعی رشد می کند و تبدیل به کلوئید می شود، پس از آنجایی که میکروبلیدینگ با ایجاد خراش های سطحی روی پوست انجام می شود کسانی که پوست کلوئید ساز دارند بهتر است میکروبلیدینگ انجام ندهند چرا که ابرو های شان برآمده می شود و گوشت اضافه می آورد.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

کسانی که بیماری شان با خون منتقل می شود

کسانی که بیماری HIV، هپاتیت یا از این قبیل بیماری ها را دارند نباید میکروبلیدینگ انجام دهند. در میکروبلیدینگ پس از ایجاد خراش روی پوست مقدار کمی از صورت خون می آید و همین می تواند بیماری آنها را انتقال دهد. انجام میکروبلیدینگ برای این افراد مبتلا، می تواند میکرو کار آنها و افراد دیگری که در آن محیط فعالیت می کنند را بیمار کند. اگر شما نیز چنین بیماری دارید، باید بدانید که حتی اگر پیگمنتر شما متوجه بیماری تان نشود انجام میکروبلیدینگ نزد آنها و بیمار کردن شان به دور از انصاف است.

کسانی که درحال انجام شیمی درمانی هستند

میکروبلیدینگ یک روش عالی برای برطرف کردن جای ابرو های از دست رفته است و کسانی که در اثر شیمی درمانی ابرو های خود را از دست داده اند با این روش می توانند به سادگی دوباره صاحب ابرو های طبیعی خود شوند و زیبایی شان را باز یابند اما با این وجود کسانی که تحت درمان شیمی درمانی هستند فقط با اجازه پزشک می توانند میکروبلیدینگ انجام دهند. در واقع بهتر است این افراد پس از پایان دوره درمان شان میکروبلیدینگ انجام دهند تا در روند درمان شان اخلالی ایجاد نشود و انجام میکروبلیدینگ آسیبی به بدن شان وارد نکند.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

کسانی که بیماری پوستی مثل اگزما دارند

کسانی که زونا، اگزما، پسوریازیس، راش یا بیماری های پوستی در اطراف و نزدیکی ابرو دارند نباید میکروبلیدینگ انجام دهند. چرا که میکروبلیدینگ برای این افراد دردناک تر است، دیر تر ترمیم می شود و حتی می تواند بیماری شان را تشدید کند. البته اگر شما نیز مبتلا به این بیماری ها هستید ولی این بیماری در جای دیگری از بدن تان مثلا در دست های تان مشاهده می شد انجام میکروبلیدینگ ابرو مانعی ندارد و مشکلی برای تان ایجاد نمی کند.

کسانی که پوست خیلی چرب دارند

اگر مطالب دیگر سایت ما یعنی سایت میکروبلیدینگ اصفهان را خوانده باشید حتما متوجه می شوید که دلیل این محدودیت انجام میکروبلیدینگ برای کسانی که پوست چرب دارند برای چیست. زخم های باریک میکروبلیدینگ در پوست های چرب دیر تر ترمیم می شوند و حتی ممکن است ظرافت خود را از دست بدهند چرا که پیگمنت ها در زیر پوست پخش می شوند، تثبیت رنگدانه های میکروبلیدینگ در کسانی که پوست چرب دارند دیر تر انجام می شود و ماندگاری کم تری هم خواهند داشت، بنابراین افراد با پوست بسیار چرب در فواصل زمانی کوتاه تری باید اقدام به ترمیم میکروبلیدینگ خود کنند. اگر شما پوست خشک یا مختلط دارید مانعی برای انجام میکروبلیدینگ رو به روی شما نیست اما اگر پوست تان چرب است باید توجه داشته باشید که نتیجه میکروبلیدینگ تان ممکن است آنقدر که انتظارش را دارید ظریف از آب در نیاید، ممکن است رنگدانه های وارد شده بر پوست تان در زیر لایه های پوست پخش شوند و حتی امکان دارد خیلی زودتر از دیگران نیاز به ترمیم پیدا کنید. با این حال پوست چرب دلیل بر غیرقابل انجام بودن میکروبلیدینگ برای شما نیست.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ هاشور ابرو چگونه است؟

سایر افرادی که میکروبلیدینگ برایشان مناسب نیست

کسانی که به دیابت مبتلا هستند و انسولین تزریق می کنند، کسانی که به مواد بی حسی یا الکل حساسیت دارند و کسانی که آرایش دائم قبلی ابرو های شان هنوز واضح است جزو دسته های دیگر کسانی هستند که میکروبلیدینگ برای شان مناسب نیست. منظور از محدودیت انجام میکروبلیدینگ برای کسانی که هنوز آرایش دائم قبلی خود را به طور واضح دارند این است که به عنوان مثال، فردی که تازه تاتو ابرو انجام داده است و تاتو هایش هنوز کاملا پر رنگ هستند، رنگ های میکروبلیدینگ در ابرو های او چندان دیده نمی شوند و اثری ندارند پس بهتر است ان فرد میکروبلیدینگ انجام ندهد.(منبع)

همان طور که دیدید میکروبلیدینگ به خودی خود به کسی آسیب وارد نمی کند بلکه این بدن افراد است که ممکن است به خراش داده شدن یا مواد شیمیایی حساسیت نشان دهد. ما در این مطلب سعی کردیم لیست کاملی در پاسخ به سوال میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟ به شما ارائه دهیم با این حال اگر شما شرایطی نزدیک به هر کدام از موارد منع میکروبلیدینگ را دارا هستید قبل از انجام میکروبلیدینگ با میکرو کار یا پزشک خود مشورت کنید.

 

ارسال دیدگاه