میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟

توسط میکروبلیدینگ اصفهان | 21 اسفند 1400

میکروبلیدینگ | میکروپیگمنتیشن

همیشه زیبا و آراسته بودن خیلی خوب است اما از سوی دیگر همیشه درحال آرایش…

همیشه زیبا و آراسته بودن خیلی خوب است اما از سوی دیگر همیشه درحال آرایش و دست به قلم بودن خیلی سخت است. با این حال پس چگونه می شود که همیشه و همه جا، در آخر شب مثل اول روز و در خانه مثل مجالس آراسته و زیبا بود؟ ما در میکروبلیدینگ اصفهان پاسخ شما را خواهیم داد! با انجام میکروبلیدینگ شما همیشه ظاهر مرتبی خواهید داشت و نیازی به اصلاح ابرو نیز پیدا نخواهید کرد. اما می رسیم به پرسش اصلی مطرح شده در این محتوا یعنی: میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ در پاسخ این سوال باید گفت که میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن شباهت های بسیاری باهم دارند، در واقع هر دو آنها سبکی از انجام هاشور ابرو هستند، در هر دو آنها پیگمنت ها یا همان رنگدانه ها به لایه دوم پوست تزریق شده و هر دو از تاتو حالت تهاجمی کمتری دارند و از آرایش های روزانه ماندگار تر هستند. با این همه شباهت اما تفاوتی نیز باید وجود داشته باشد تا این دو را از هم متمایز کند، این تفاوت در نحوه انجام آنهاست.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتشن، هاشور ابرویی است که با دستگاه الکتریکی و با ظرافت بیشتر انجام می شود. این عمل نیمه دائمی یا دائمی است، به همین دلیل در انتخاب و انجام دادن میکروپیگمنتیشن باید دقت زیادی داشت، چرا که نتایج این عمل تا سالها ماندگار هستند. بر خلاف میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن قابل ریمو شدن نیست و شانس از بین رفتن آن با لیزر نیز کم است. میکروپیگمنتیشن اغلب برای موارد درمانی مثل از بین بردن جای زخم یا جوش، اصلاح عیوب لب و بازیابی خط رویش موها استفاده می شود، با این حال در موارد آرایشی نیز کاربرد هایی دارد. میکروپیگمنتیشن بدون درد امکان پذیر نیست اما می توان با مواد بی حسی این درد را تا حدی کاهش داد.

در این یکبار برای همیشه متوجه میشوید که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟!

میکروبلیدینگ

شاید جالب باشد بدانید که میکروبلیدینگ ابرو به صورت دستی با ۱۰ الی ۱۲ تیغ بسیار ریز انجام می شود. میکروبلیدینگ ابرو برای پر تر نشان دادن ابرو های آسیب دیده و تغییر فرم ابرو استفاده می شود. میکروبلیدینگ نه مانند مداد ابرو موقتی است و نه مانند تاتو دائمی، در واقع این عمل نیمه دائمی است، یعنی نه در لایه سطحی انجام می شود و نه در لایه زیرین، میکروبلیدینگ چیزی میان این دو است. میکروبلیدینگ با سلیقه مشتری یا با روش فیبروز طراحی می شود و در آن از رنگدانه هایی که به سلیقه مشتری انتخاب شده اند استفاده می شود، این یعنی ابروهایی دقیقا مطابق با سلیقه خود او! نکته دیگری نیز راجب میکروبلیدینگ وجود دارد، آن هم اینکه شما با انجام میکروبلیدینگ به هیچ گونه اصلاح یا آرایش ابرو دیگری نیاز نخواهید داشت.

اگر هنوز متوجه نشده اید که میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ هاشور ابرو چگونه است؟

تفاوت و شباهت های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در واقع میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو زیر شاخه هاشور ابرو هستند، در نتیجه هر دو این اعمال خطوط ظریفی مانند موی طبیعی روی پوست به وجود می آیند و هر دو با تیغ های ریز انجام می شوند. به طور کل هم میکروپیگمنتیشن و هم میکروبلیدینگ عبارت هستند از، قرار دادن رنگدانه بین لایه بیرونی و لایه زیرین پوست. با این همه شباهت اما تفاوتی نیز میان این دو زیر شاخه هاشور ابرو وجود دارد، آن هم میزان نفوذ تیغ در پوست است. در میکروپیگمنتیشن خراش های عمیق تری روی پوست به وجود می آیند و رنگدانه ها به عمق بیشتری از پوست نفوذ پیدا می کنند که این ممکن است به پیاز مو آسیب برساند. در ادامه بیشتر به مقایسه میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می پردازیم.

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکرو پیگمنتیشن؟

در باب پاسخ دادن به سوال «میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن؟» چند نکته مثل هزینه، مراقبت های مورد نیاز، دقت طراحی و… باید بررسی شوند. به عنوان مثال اگر زمان انجام کار برای تان مطرح است باید بگوییم که انجام میکروبلیدینگ ابرو نسبت به زمان انجام میکروپیگمنتیشن کمتر است. از طرفی میکروبلیدینگ قابلیت ریمو کردن با حلال رنگ را دارد که متاسفانه میکروپیگمنتیشن این قابلیت را دارا نیست، در واقع میکروپیگمنتیشن مانند تاتو با جلسات طولانی مدت لیزر از بین می رود. از لحاظ قیمت نیز باید گفت که میکروبلیدینگ از میکروپیگمنتیشن قیمت بسیار پایین تری دارد. همچنین دوره نقاهت بعد از انجام میکروبلیدینگ از دوره نقاهت میکروپیگمنتیشن کمتر است، این یعنی این که با انجام میکروبلیدینگ زود تر نتیجه دلخواه تان را مشاهده می کنید و کمتر مورد نیاز است که مراقب ابرو های تان باشید.

پیشنهاد ویژه برای شما : میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

چرا میکروبلیدینگ؟

همان طور که در مقایسه میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن مشاهده کردید میکروبلیدینگ از لحاظ قیمت، زمان، مراقبت های لازم و دوره نقاهت به میکروپیگمنتیشن برتری دارد. حال می خواهیم میکروبلیدینگ را با سایر روش های آرایش ابرو خیلی کوتاه مقایسه کنیم.

مقایسه میکروبلیدینگ و تاتو: تاتو بعد از گذشتن مدتی و یا بعد از ترمیم به رنگ سبز یا آبی در می آید. همچنین وقتی تاتو انجام بشود دیگر جایی برای پشیمانی نیست، مگر با انجام جلسات متعدد لیزر که در آنها هم شانس حذف کامل رنگ کم است. اما در میکروبلیدینگ رنگ ها تغییر پیدا نمی کنند و می توان میکروبلیدینگ را ریمو کرد‌.

مقایسه میکروبلیدینگ و هاشور ابرو: میکروبلیدینگ همان هاشور ابرو اما نسخه ظریف تر آن است. هاشور ابرو با یک تیغ انجام می شود اما میکروبلیدینگ با ۱۰ الی ۱۲ تیغ بسیار ظریف و این باعث می شود که نتیجه میکروبلیدینگ از نتیجه هاشور ابرو بسیار ظریف تر،طبیعی تر و زیبا تر باشد.

مقایسه میکروبلیدینگ و فیبروز: در واقع فیبروز یک روش طراحی میکروبلیدینگ است. در این روش ابتدا فرم ابرو ها با روش فیبروز طراحی می شود و در مرحله بعد کار میکروبلیدینگ انجام می شود. با روش فیبروز سلیقه مشتری کمتر مد نظر قرار می گیرد.

حال حتما خودتان قضاوت کردید و راه حل بهتر را برگزیدید. بعد از انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن کمی التهاب، سوزش، قرمز شدن یا درد طبیعی است اما اگر هر کدام از این ها بیشتر از حد معلول روی دادند حتما باید با پزشک تماس بگیرید. کمپرس یخ، اجتناب از خوردن برخی غذاها و… هم به تثبیت رنگ کمک خواهند کرد و هم دوران نقاهت شما را کاهش می دهند، از این رو حتما به توصیه و پیشنهاد های میکرو کار خود عمل کنید. (منبع)

ارسال دیدگاه